Οι μαθητές-τριες του Σχολείου μας:

1. Χατζηνικολάου Γεώργιος Β΄ τάξης – Χάλκινο μετάλλιο
  2. Μανιάτη Κων/να               Δ΄ τάξης – Ασημένιο μετάλλιο
  3. Μανιάτη Κων/να               Δ΄ τάξης – 1ο Κορίτσι  Χρυσό μετάλλιο
  4. Πέτρου Κων/νος                Δ΄ τάξης – Χάλκινο μετάλλιο
  5. Ευθυμίου Ιωάννης             Δ΄ τάξης – Πρόκριση           διακρίθηκαν στο Ατομικό Πρωτάθλημα και οι μαθητές-τριες:   1. Ευθυμίου Ιωάννης Δ΄ τάξης, 2. Πέτρου Κων/νος Δ΄τάξης,   3. Σαραντίδης Ιωάννης  Ε΄ τάξης, 4. Πέτρου Νικόλαος Ε΄ τάξης, 5. Μανιάτη Κων/να Δ΄ τάξης                  διακρίθηκαν στο Ομαδικό Πρωτάθλημα και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση των αγώνων, στους Περιφερειακούς Αγώνες Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης και Σερρών που θα διεξαχθούν στην Ξάνθη, στις 23-24 Μαρτίου 2019.                             Συγχαρητήρια στους μαθητές-τριες του Σχολείου μας!                                                                                               Συγχαρητήρια στα στελέχη του Σκακιστικού Ομίλου Ξάνθης για τη στήριξη των παιδιών!
ΑΓΩΝΕΣ ΣΚΑΚΙ-Προκριματικοί Αγώνες Περ. Ενότητας Ξάνθης