Την Παρασκευή 7 Ιουνίου 2019 οι μαθητές-τριες και οι δασκάλες της ΣΤ΄ τάξης του Σχολείου μας  παρουσίασαν  στην Αίθουσα Εκδηλώσεων τη γιορτή αποφοίτησης.

Θυμήθηκαν και θύμισαν τις όμορφες στιγμές κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Ξάνθης, γεμίζοντας με χαρά και συγκίνηση την Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας.

Την παρουσίαση επιμελήθηκαν οι δασκάλες της ΣΤ΄ τάξης Γαλανοπούλου Παναγιώτα ΣΤ΄1 και Κατσαμπέρη Θεανώ ΣΤ΄2, σε συνεργασία με τους μαθητές-τριές τους.

Τη μουσική επένδυση της εκδήλωσης με διασκευή του τραγουδιού «Άσπρα καράβια…» έκανε η μουσικός του Σχολείου Μανούσου Κατερίνα και στην προβολή και ρύθμιση του ήχου βοήθησε ο συνάδελφος Καβάζης Δημήτρης.

Ο Σύλλογος Γονέων-Κηδεμόνων, που στέκεται αρωγός σε όλες τις σημαντικές στιγμές της σχολικής ζωής, χάρισε  στα παιδιά αναμνηστικά.

Η αποχαιρετιστήρια εκδήλωση έκλεισε με την απονομή αναμνηστικών Τίτλων Σπουδών.

Ευχόμαστε στα παιδιά καλή συνέχεια στην επόμενη βαθμίδα Εκπαίδευσης!

Ο Σύλλογος Γονέων Κηδεμόνων με την εκδήλωση που περιλαμβάνει φαγητό μουσική και χορούς θα κλείσει με πανηγυρικό τρόπο τη σχολική χρονιά 2018-19.

ΓΙΟΡΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ 2018-19