Εκδήλωση για την αποφοίτηση της ΣΤ΄ τάξης

Την Τετάρτη 13-06-2018 πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση για την αποφοίτηση των μαθητών-τριών της ΣΤ΄ τάξης του Σχολείου μας, στην αίθουσα εκδηλώσεων. Μετά από την αναδρομή στις όμορφες σχολικές στιγμές με συμμαθητές-τριες και δασκάλους-ες, τα πρωτάκια μας, που συμμετείχαν στο Πρόγραμμα «εκτάκια

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ

Η θεατρική μας ομάδα διακρίθηκε στους 18ους μαθητικούς αγώνες «Ακτίς Ονείρου»  2018, κατακτώντας το πρώτο  Βραβείο καλύτερης παρουσίασης. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους εκπ/κούς για τη διάκριση, που ήρθε μετά από πολλή προσπάθεια στον ελεύθερο χρόνο τους.

ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 2018

Η θεατρική ομάδα του Σχολείου μας χάρισε όμορφες στιγμές  στα παιδιά της Ξάνθης, παρουσιάζοντας τη θεατρική παράσταση Οδυσσεβάχ με πολλή μουσική και τραγούδι σε ένα τριήμερο θεατρικό φεστιβάλ για μικρούς και μεγάλους, από 23-05-2018 έως 25-05-2018.

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Ε΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΚΙΑΣ ΞΑΝΘΗΣ

Οι μαθητές-τριες της Ε΄ τάξης είχαν την ευκαιρία να μάθουν πολλά για το φως και τη σκιά μέσα από τις δημιουργίες του υπεύθυνου λειτουργίας του Σπιτιού της Σκιάς.

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Ε΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

Στα πλαίσια του ΑΠ, οι μαθητές-τριες της Ε΄ τάξης του Σχολείου μας επισκέφθηκαν την Πέμπτη 7-06-2018 το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής Χρυσούπολης, για να θυμηθούν και τον ΚΟΚ.